Masthead header

O mnie

Fotografia rodzinna, portretNie chciałabym zaczynać banalnie, ale czegokolwiek bym nie wymyśliła, i tak koniec końców będę musiała napisać, że fotografia jest moją pasją niemal od zawsze. Pamiętam jak dziś, jak w wieku 19 lat za pierwsze zarobione pieniądze kupiłam swój pierwszy kompaktowy aparat cyfrowy (z zawrotnymi jak na tamte czasy parametrami matrycy – 3,2 mln pikseli :)) i podejmowałam swoje pierwsze próby zamykania wspomnień w kadrze. Efekty, ze względu na małe umiejętności i kiepskie parametry sprzętu, były – jak się pewnie domyślacie – bardzo mierne, ale już wtedy wiedziałam, że fotografia jest i będzie ważnym elementem mojego życia.

Kilka lat później, kiedy odkryłam możliwości cyfrowej lustrzanki (i kiedy kolejne kilka lat później takową zakupiłam) było już tylko lepiej. Fotografowałam dużo, zaliczając po drodze Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej, ale cały czas czułam pewien niedosyt, nie mogąc do końca znaleźć swojego stylu i fotograficznej drogi. Tak naprawdę, moje podejście do fotografii (jak również całe moje życie :)) zrewolucjonizowały dzieci. Pewnie nie muszę pisać, że ich przyjście na świat przewróciło moje życie do góry nogami (ale oczywiście w pozytywnym tych słów znaczeniu :)) Plany kariery zawodowej nagle przestały mieć takie znaczenie i zupełnie naturalnie ustąpiły miejsca nowej, ale najważniejszej życiowej pasji – moim maluchom i ich wychowaniu.picture_print-1 (4)

Znowu fotografowałam sporo, a nawet jeszcze więcej. Zapragnęłam zapisywać każdy ich uśmiech, gest, minę, wszystko, co się z nimi i wokół nich działo. I choć początkowo zaskutkowało to milionem podobnych do siebie zdjęć, to z czasem – dzięki praktyce, chęci zdobywania nowych umiejętności i w końcu, dzięki Akademii Fotografii Dziecięcej, która w porę przyszła mi z pomocą – nauczyłam się jak fotografować dzieci, aby zachować najpiękniejsze wspomnienia bez potrzeby wykonywania i zapisywania setek zdjęć każdego dnia (chociaż fakt faktem aparat jest moją drugą ręką i nieodłącznym elementem naszej codzienności). Dzięki Akademii nauczyłam się łapać te najpiękniejsze i najbardziej ulotne chwile i zamykać je w kadrze tak, aby potem móc do nich wracać na każdym etapie mojego życia. I choć obecnie specjalizuję się w fotografii portretowej (którą zresztą bardzo lubię), to i tak moim ‚konikiem’ jest fotografia reportażowa, a więc taka, która opowiada o naszym życiu i życiu naszych dzieci, taka, do której będziemy wracać zawsze.

Dlatego też w mojej galerii i na blogu znajdziecie sporo zdjęć moich dzieci, przedstawiających często nasze (nie)zwykłe i (nie)codzienne życie 🙂 A wszystko po to, aby pokazać Wam chociaż odrobinę piękna codzienności, którego doświadczamy jako rodzice.

Pozdrawiam i zapraszam do wspólnej fotograficznej przygody,
Kasia Zajda

P.S. Jak się pewnie domyślacie, mój pseudonim nie jest przypadkowy. Czuję się trochę Matką Polką, tyle, że z aparatem w ręce 🙂Fotografia rodzinna, portret

Powrót na górę Kontakt

Twój e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany Wymagane pola są oznaczone *

*

*