Masthead header

O sesjach

Fotografia rodzinna, fotgrafia dziecięca, portret

Sesja rodzinna/dziecięca

Skoro dotarliście na tę stronę, to pewnie już wiecie, że obszarem moich fotograficznych zainteresowań, a więc jednocześnie obszarem fotograficznej działalności są sesje dziecięce oraz rodzinne. Generalnie uznaję, że wszystkie sesje, które wykonuję są rodzinne – a więc nawet jeśli głównymi bohaterami sesji mają być Wasze dzieci, to jednak warto przy okazji sprawić sobie pamiątkę w postaci kilku zdjęć rodzinnych. Zresztą takie ujęcia lubię najbardziej – przecież to właśnie z relacji dziecka z rodzicem czy rodzeństwa wypływają najpiękniejsze emocje, które tak bardzo chcemy wspominać, co jest możliwe dzięki zamknięciu tych przepięknych chwil w kadrze.
Także wybór należy do Was – to Wy decydujecie, do jakich chwil będziecie chcieli wracać za pomocą naszej wspólnej pracy nad kadrami 🙂

Sesja w domu/w plenerzeFotografia dziecięca, portret

Wykonuję dwa typy sesji – w Waszym domu lub w plenerze. Oczywiście preferuję plener, ponieważ łatwiej w nim uchwycić prawdziwe emocje, zabawę, uczucia i naturalność, w plenerze możemy również pokusić się o pewnego rodzaju zdjęcia reportażowe.
Jednak jak wiadomo pogoda nie zawsze bywa dla nas łaskawa. I z tego powodu mam w zapasie mały zestaw pseudo-studyjny, za pomocą którego postaramy się stworzyć w Waszym domu równie doskonałe warunki do zatrzymania i jak najpiękniejszego ukazania w kadrach Waszych relacji i emocji. W tym przypadku będę potrzebować kilku metrów wolnej przestrzeni w pobliżu okna (najlepiej balkonowego). Weźcie jednak pod uwagę, że w mojej pracy przywiązuję szczególną wagę do naturalności, dlatego też większość zdjęć z każdej sesji – czy to domowej czy plenerowej – wykonuję bez żadnych dodatków czy akcesoriów – zależy mi na tym, żeby przede wszystkim zapisać w kadrze Waszą bliskość, emocje i uczucia, a o to najłatwiej w środowisku jak najbardziej naturalnym. Ale oczywiście posiadam również sporo studyjnych akcesoriów oraz ubranek i dodatków (głównie noworodkowych) do sesji typowo stylizowanych, ale takie kadry traktuję tylko jako dodatek do Waszej naturalnej sesji. Wracając do sesji domowej, to – jak już wspomniałam – jest ona bardzo dobrym pomysłem w przypadku niepogody, ale również jeśli chcemy fotografować noworodka lub niemowlaka.

Fotografia dziecięca, portret, sesja studyjna

Ubrania/akcesoria

Tematem naszych sesji jesteście Wy – Rodziny – Wasze emocje, relacje, Wasze dzieci – ich uśmiechy, minki, gesty. Aby móc uwydatnić najważniejszy cel naszych kadrów, na sesję powinniśmy wybrać ubrania stonowane kolorystycznie, zarówno w przypadku dzieci jak i dorosłych. Kolory, które najlepiej sprawdzają się podczas sesji to biel, beż, szarości i ewentualnie czernie. Doskonałym wyborem w każdym przedziale wiekowym są również jeansy 🙂 Natomiast najlepiej unikać wszelkich wzorów, ubrań z nadrukami, itp. Jeśli będziemy wykonywać sesję rodzinną warto zwrócić uwagę na to, aby kolorystyka i faktura ubrań wszystkich członków rodziny była podobna (np. białe t-shirty i jeansy). W przypadku maluszków zapewniam różnego rodzaju ubranka i dodatki, ale oczywiście mile widziane są również te, przygotowane przez Was (czapeczki, kapelusze, itp.).

Sesje – informacje ogólne

Sesje wykonuję w Krakowie i okolicach. Czas trwania sesji to – w zależności od wybranego pakietu – od ok. 1 do 3 godz. Czas oczekiwania na zdjęcia wynosi od 2 do 3 tygodni.

Powrót na górę Kontakt

Twój e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany Wymagane pola są oznaczone *

*

*